Uczniowie Szko艂y Podstawowej im.Janusza Korczaka w Mokrej Lewej wybrali si臋 na zaj臋cia terenowe podczas kt贸rych obserwowali ptaki. Celem lekcji by艂o odnajdywanie ptak贸w w terenie, lokalizowanie ich po d藕wi臋kach oraz identyfikacja ptak贸w.
Uczniowie zanim wybrali si臋 na wycieczk臋 w teren, podczas lekcji biologii dowiedzieli si臋 wielu ciekawych informacji o ptakach, a tak偶e jak korzysta si臋 z klucza oraz jak mo偶na identyfikowa膰 ptaki za pomoc膮 internetu. Obejrzeli film ukazuj膮cy r贸偶ne gatunki ptak贸w i ods艂uchali jakie wydaj膮 d藕wi臋ki. Korzystali z r贸偶nych 藕r贸de艂 wiedzy takich jak: ksi膮偶ki, atlasy, internet.
Na wycieczk臋 ka偶dy zabra艂 ze sib膮 lornetk臋, telefon z kamer膮 oraz atlasy i notatniki. Po zako艅czonych zaj臋ciach ka偶dy ucze艅 odczyta艂 swoje spostrze偶enia.
Uczniowie wykonali r贸wnie偶 plakaty przedstawiaj膮ce ulubionego ptaka wraz z ciekawostk膮 na jego temat.