P贸艂kolonie 鈥 Projekt 鈥漇ave the environment鈥
Lunch time
Podczas naszego pobytu w 鈥濵iejskiej Kniei鈥 specjalnie dla naszych dzieci na obiad przygotowano prawdziw膮 w艂osk膮 pizz臋. Nie by艂a to jednak pizza ze sklepu, czy z marketu, nie by艂a te偶 z mro偶onego ciasta i nie by艂a odgrzewana w mikrofali. Przepis przywieziono prosto z W艂och, zrobione ciasto wyros艂o pi臋knie, a pizz臋 zrobili sami uczniowie. Przygotowanie pizzy odby艂o si臋 wed艂ug szkolenia, kt贸re poprowadzi艂a p. Irenka. Rozgorza艂a wnet dyskusja, o jako艣膰 i typy m膮ki, o sk艂ad, dodatki, czy ilo艣膰 sera鈥 Ekspert贸w i znawc贸w znalaz艂o si臋 wielu. Wszyscy jednak przygotowali swoje ciasto bogate w dodatki wedle uznania. Przygotowane pizze zosta艂y upieczone w prawdziwym piecu chlebowym i migiem zjedzone przez naszych 艂asuch贸w. O mamma mia鈥.! Jakie to by艂o pyszne!