19 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej uczniowie klasy siódmej wraz z nauczycielem biologii przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniow młodszych klas. Spotkanie odbyło się
w ramach Og├│lnopolskiego Programu ,,Trzymaj form─Ö!” ,wsp├│┼éorganizowanego przez G┼é├│wny Inspektorat Sanitarny oraz Polsk─ů Federacj─Ö Producent├│w ┼╗ywno┼Ťci Zwi─ůzek Pracodawc├│w w ramach realizacji strategii WHO dotycz─ůcej diety, aktywno┼Ťci fizycznej i zdrowia.
Celem programu „Trzymaj Form─Ö!” jest edukacja w zakresie trwa┼éego kszta┼étowania prozdrowotnych nawyk├│w w┼Ťr├│d m┼éodzie┼╝y szkolnej poprzez promocj─Ö zasad aktywnego stylu ┼╝ycia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialno┼Ť─ç indywidualn─ů i wolny wyb├│r jednostki.
Podczas zaj─Ö─ç uczniowie dowiedzieli si─Ö, czym s─ů zdrowe nawyki ┼╝ywieniowe, jak wa┼╝na w naszym ┼╝yciu jest aktywno┼Ť─ç fizyczna. Dzieci pozna┼éy now─ů piramid─Ö zdrowego ┼╝ywienia, zapozna┼éy si─Ö z warto┼Ťciami od┼╝ywczymi warzyw i owoc├│w, oraz bra┼éy udzia┼é w r├│┼╝nego rodzaju quizach. Uczniowie bawili si─Ö znakomicie,
a przede wszystkim nauczyli si─Ö co robi─ç, aby by─ç zdrowym.