Uczniowie Szkoły Podstawowej im.Janusza Korczaka w Mokrej Lewej wybrali się na zajęcia terenowe podczas których obserwowali ptaki. Celem lekcji było odnajdywanie ptaków w terenie, lokalizowanie ich po dźwiękach oraz identyfikacja ptaków.
Uczniowie zanim wybrali się na wycieczkę w teren, podczas lekcji biologii dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o ptakach, a także jak korzysta się z klucza oraz jak można identyfikować ptaki za pomocą internetu. Obejrzeli film ukazujący różne gatunki ptaków i odsłuchali jakie wydają dźwięki. Korzystali z różnych źródeł wiedzy takich jak: książki, atlasy, internet.
Na wycieczkę każdy zabrał ze sibą lornetkę, telefon z kamerą oraz atlasy i notatniki. Po zakończonych zajęciach każdy uczeń odczytał swoje spostrzeżenia.
Uczniowie wykonali również plakaty przedstawiające ulubionego ptaka wraz z ciekawostką na jego temat.