SP im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej

ZAJĘCIA SZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGO

ZAJĘCIA SZKOLNEGO KLUBU SPORTOWEGOSzkolny Klub Sportowy rozpoczął swoja działalność na terenie Naszej Szkoły z początkiem zeszłego roku. Zajęcia przeznaczone były dla każdego ucznia i uczennicy naszej szkoły i początkowo odbywały się na boisku Orlik przy ulicy Jasnej w Skierniewicach. Młodzież chętnie w nich uczestniczyła grając w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę nożna. Dużym „plusem” był fakt poznawania przez młodzież faktycznych wymiarów boiska, specyfiki dyscyplin sportu w ich naturalnych warunkach. Wysokość koszy do koszykówki, wielkość boiska do piłki nożnej czy wysokość siatki do gry w siatkówkę przestała być tajemnicą. Bez wątpienia warunki sportowe na Orliku przy ul. Jasnej uatrakcyjniały nasze zajęcia, których nie straszna była również pandemia. Wraz z początkiem roku szkolnego 2020/2021 zajęcia w formie stacjonarnej odbywały się na naszej salce gimnastycznej oraz boisku szkolnym. Zaczął królować tenis stołowy oraz badminton.
Wszystkich zainteresowanych zajęciami zapraszamy do kontaktu z nauczycielami wychowania fizycznego, którzy poinformują o terminach i miejscach zajęć.
„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA „SKS”!!

# SUPERKODERZY

Nasza szkoła w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy. Wybraliśmy ścieżkę edukacyjną Robomatematycy, uczniowie na zajęciach dodatkowych oraz lekcjach matematyki i informatyki poznają tajniki programowania i pogłębiają swoją wiedzę. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Różycka.

PROGRAM m-POTĘGA

Nasza szkoła otrzymała grant w VII edycji programu „mPotęga” w wysokości 5000 zł. na realizację projektu matematycznego „MATEMATYKA TO ŁATWIZNA”
Projekt ma na celu zwiększenie aktywności i motywacji uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności matematycznych, a co za tym idzie logicznego myślenia. We wrześniu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę z matematyką. W ramach projektu zaplanowane są zajęcia warsztatowe:
1.”Nasze zainteresowania w liczbach”.
2. „Klasowa wycieczka rowerowa”.
3. „Remontujemy nasz korytarz szkolny”
4. „Matematyka w praktyce”- warsztaty dla uczniów i rodziców
Koordynatorem projektu jest pani Lucyna Urbanek

Kumulacja Aktywności

Zajęcia z pływania i ratownictwa wodnego oraz pierwszej pomocy wszystkim którzy znaleźli się w niebezpieczeństwie podczas przebywania nad wodą. Uczniowie naszej szkoły regularnie jeżdżą na pływalnie „Nawa” w Skierniewicach gdzie pod okiem instruktora ratownictwa wodnego/trenera pływania doskonalą swoje umiejętności w wodzie.

Skontaktuj się

Lokalizacja: Mokra Lewa 75a