30 maja 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy radosny i huczny Dzień Dziecka.

Rodzice i nauczyciele przygotowali na tę okazję moc atrakcji. Były gry i zabawy korczakowskie, konkurencje sportowe, tatuaże, balony i bańki, a w międzyczasie przepyszny poczęstunek: kiełbaski z grilla i różne łakocie. Wszyscy uczniowie i najbardziej odważni nauczyciele zatańczyli na koniec popularny taniec ludowy, zwany belgijką.

Przy okazji Dnia Dziecka obchodziliśmy także szkolne święto zwane Dniem Patrona.

Z bogactwa myśli pedagogicznej Janusza Korczaka wybraliśmy na ten dzień kilka wspaniałych idei, które uważamy za szczególnie inspirujące i bardzo dziś aktualne. Nasze działania, zorganizowane zostały na wzór korczakowskich pomysłów i przyjęły formę zawodów międzyklasowych. Wraz ze swoimi wychowawcami uczniowie poszczególnych klas wykonywali różne zadania, rozwiązywali zagadki i odgrywali swoje role. W międzyklasowych konkursach pod hasłem „Szarady Janusza Korczaka” tytuł „Najbardziej Korczakowskiej klasy” otrzymały: Klasa VIIa i Klasa Ib. Gratulujemy!!!