Ślubowanie Pierwszoklasistów

Październik to dla naszej szkoły miesiąc wytężonej nauki, ale i czas świętowania. Wpisany już na trwałe do kalendarza uroczystości szkolnych Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do promocji wielu uczniowskich talentów: wokalnych, recytatorskich i teatralnych.

Uczniowie klas starszych przygotowali na tę okoliczność bogaty i radosny w swoim nastroju występ artystyczny. W kolejnych teatralnych odsłonach, takich jak „Lekcja, kamera, akcja!” oraz „Buda, stara buda”, młodzi artyści opowiedzieli o najbardziej zabawnych wypadkach z życia szkoły. W kolejnej części pt. „Nauczyli nas marzyć” – wyrecytowali „pochwalne” wiersze na cześć nauczycieli i zaśpiewali wzruszające piosenki, a na koniec w epilogu „Słowa jak kwiaty” złożyli swoim wychowawcom przepiękne życzenia. Nie zabrakło czasu również na rozrywkę. Występujący uczniowie namówili swoich nauczycieli do napisania testu. Oceny były oczywiste – wyłącznie celujące!

Przy okazji Święta Edukacji w Szkole Podstawowej w Mokrej Lewej odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów. Dyrektor szkoły Pan Konrad Prokopczyk poprowadził ceremoniał przysięgi, a najmłodsi zaprezentowali przygotowaną na tę okazję część artystyczną. W poczet uczniów szkoły w roku 2021/2022 weszło przesympatyczne grono 17 dzieci.