14 października obchodziliśmy święto upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w naszym kraju i Europie ministerstwa oświaty, utworzonego w 1773 r. przez króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tym roku uczciliśmy 250 rocznicę tego wydarzenia.

W naszej szkole celebrowaliśmy ten dzień uroczyście w piątek 13 października. Tym razem jednak – ze względu na przebudowę szkoły – w nieco zmienionych warunkach i w podziale na grupy. Korzystając z tej mniej formalnej aury uczniowie przygotowali spotkanie na wesoło. Tego dnia na szkolnej scenie zaprezentowali się uczniowie klas V-VII, a także uczniowie klasy II. Formuła „Szkolnych Faktów TV” posłuży artystom przedstawieniu najzabawniejszych scen z życia uczniów i nauczycieli . Wśród informacji z kraju i ze świata znalazły się radosne piosenki i wiersze okolicznościowe, wyrecytowane również po angielsku. Uczniowie wręczyli też swoim pedagogom ordery NPD – Nauczyciel Przyjazny Dziecku. Na zakończenie uroczystości Dyrektor Szkoły Pan Konrad Prokopczyk złożył życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uroczystość szkolną przygotowały: Małgorzata Korbeń i Milena Redlewska (oprawa merytoryczna) oraz Anna Biruta (oprawa techniczna).

Zapraszamy do obejrzenia dziennikarskich relacji ze Szkolnych Faktów oraz zdjęć z piątkowej uroczystości.