Dnia 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniu Konopnickiej, czyli święcie przygotowanym przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Sierakowicach Prawych oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Skierniewicach z/s w Dębowej Górze i jej Filię w Sierakowicach Prawych z okazji ustanowienia roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Bartosz Rutkowski i Fabian Borkowski (uczniowie kl. VI) oraz Gabriel Olczyk (kl. V) reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Czytelniczym: „Życie i twórczość Marii Konopnickiej”, w którym musieli wykazać się znajomością biografii pisarki, poetki i publicystki, a także wiedzą po przeczytaniu dwóch jej tekstów: „Naszej szkapy” i „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”. Wiktoria Zaborska, uczennica klasy III i Karol Borkowski, uczeń klasy V, otrzymali nagrody za zajęcie odpowiednio I i III miejsca w Gminnym Konkursie Plastycznym „Konopnicka Dzieciom”. Obejrzeliśmy także okolicznościową część artystyczną opatrzoną hasłem przewodnim: „Maria Konopnicka- wciąż żywa”. Dla wszystkich zaproszonych przygotowano warsztaty, na których można było stworzyć oryginalną torbę ozdobioną postacią Koszałka-Opałka, skrzata z powieści Marii Konopnickiej.