Tydzie艅 Lingwistyczny za nami!
Od 13 do 17 marca obchodzili艣my w naszej szkole Tydzie艅 Lingwistyczny.聽 Ide膮 przy艣wiecaj膮c膮 temu wydarzeniu by艂o przede wszystkim zmotywowanie uczni贸w do nauki j臋zyk贸w obcych oraz propagowanie zalet r贸偶norodno艣ci j臋zykowej. Uczniowie szko艂y aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach takich jak: przygotowanie w salach lekcyjnych informacji i ciekawostek o wylosowanym kraju, prezentacja oraz degustacja da艅 i przek膮sek charakterystycznych dla danego kraju, a tak偶e prezentowanie stroj贸w narodowych. Sporych emocji dostarczy艂y r贸wnie偶 gry i zabawy j臋zykowe. Zwie艅czeniem Tygodnia Lingwistycznego by艂 Dzie艅 艢wi臋tego Patryka, kt贸rego celem by艂o przybli偶enie uczniom kultury i zwyczaj贸w kraj贸w angloj臋zycznych.

Saint Patrick鈥檚 Day
17 marca w naszej szkole odby艂 si臋 Dzie艅 艢wi臋tego Patryka 鈥 patrona Irlandii. Celem obchod贸w tego 艣wi臋ta by艂o przybli偶enie uczniom kultury i zwyczaj贸w kraj贸w angloj臋zycznych. Podczas lekcji kulturowej dzieci pozna艂y symbole Irlandii, pos艂ucha艂y legend zwi膮zanych ze 艣w. Patrykiem oraz dowiedzia艂y si臋 gdzie Leprechaun ukry艂 garnek ze z艂otem. Nast臋pnie wzi臋li udzia艂 w r贸偶norodnych grach i zabawach, kt贸re pomog艂y utrwali膰 s艂ownictwo zwi膮zane z tym 艣wi臋tem. Ostatnim etapem zabawy by艂 zdj臋cia w FOTOBUDCE lub w wykonanych przez siebie maskach Leprechauna.