Tydzień Lingwistyczny za nami!
Od 13 do 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Lingwistyczny.  Ideą przyświecającą temu wydarzeniu było przede wszystkim zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie szkoły aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach takich jak: przygotowanie w salach lekcyjnych informacji i ciekawostek o wylosowanym kraju, prezentacja oraz degustacja dań i przekąsek charakterystycznych dla danego kraju, a także prezentowanie strojów narodowych. Sporych emocji dostarczyły również gry i zabawy językowe. Zwieńczeniem Tygodnia Lingwistycznego był Dzień Świętego Patryka, którego celem było przybliżenie uczniom kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych.

Saint Patrick’s Day
17 marca w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka — patrona Irlandii. Celem obchodów tego święta było przybliżenie uczniom kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych. Podczas lekcji kulturowej dzieci poznały symbole Irlandii, posłuchały legend związanych ze św. Patrykiem oraz dowiedziały się gdzie Leprechaun ukrył garnek ze złotem. Następnie wzięli udział w różnorodnych grach i zabawach, które pomogły utrwalić słownictwo związane z tym świętem. Ostatnim etapem zabawy był zdjęcia w FOTOBUDCE lub w wykonanych przez siebie maskach Leprechauna.