Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich.

 

Obchody Europejskiego Dnia Języków miały swój oddźwięk również w naszej szkole, a wszystko po to, by świętować różnorodność językową oraz promować uczenie się języków obcych.

Całą społeczność szkolną zabraliśmy na wycieczkę do Anglii. Grupa turystek z klasy VIIa pokazała zebranym największe atrakcje Londynu – stolicy Anglii. Ubarwieniem wycieczki była prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIIa – Igora Laska. Każda wycieczka niesie wrażeń moc… Nasza też. Były największe zabytki Londynu, czarne taksówki, angielska herbata, koncert Beatelsów, przybyła nawet sama królowa Elżbieta II. Wszystko opatrzone odrobiną angielskiego humoru sprawiło, że doskonale się bawiliśmy poznając jednocześnie kulturę i zwyczaje angielskie.

Po wycieczce sprawdzaliśmy sie w łamańcach językowych, co nie było wcale łatwym wyzwaniem. Każda klasa zaprezentowała strojem i drobnym akcentem wylosowany kraj. Zabawa była wyśmienita. Teraz czekamy na fotki Waszych potraw z kuchni europejskiej. Z pewnością dania były wyśmienite…

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich.Obchody Europejskiego Dnia Języków miały swój oddźwięk również w naszej szkole, a wszystko po to,by świętować różnorodność językową oraz promować uczenie się języków obcych.Całą społeczność szkolną zabraliśmy na wycieczkę do Anglii. Grupa turystek z klasy VIIa pokazała zebranym największe atrakcje Londynu stolicy Anglii. Ubarwieniem wycieczki była prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIIa Igora Laska. Każda wycieczka niesie wrażeń moc… Nasza też. Były największe zabytki Londynu, czarne taksówki, angielska herbata, koncert Beatelsów, przybyła nawet sama królowa Elżbieta II. Wszystko opatrzone odrobiną angielskiego humoru sprawiło, że doskonale się bawiliśmy poznając jednocześnie kulturę i zwyczaje angielskie.Po wycieczce sprawdzaliśmysie w łamańcach językowych, co nie było wcale łatwym wyzwaniem. Każda klasa zaprezentowała strojem i drobnym akcentem wylosowany kraj. Zabawa była wyśmienita. Teraz czekamy na fotki Waszych potraw z kuchni europejskiej. Z pewnością dania były wyśmienite…Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich.Obchody Europejskiego Dnia Języków miały swój oddźwięk również w naszej szkole, a wszystko po to,by świętować różnorodność językową oraz promować uczenie się języków obcych.Całą społeczność szkolną zabraliśmy na wycieczkę do Anglii. Grupa turystek z klasy VIIa pokazała zebranym największe atrakcje Londynu stolicy Anglii. Ubarwieniem wycieczki była prezentacja multimedialna przygotowana przez ucznia klasy VIIa Igora Laska. Każda wycieczka niesie wrażeń moc… Nasza też. Były największe zabytki Londynu, czarne taksówki, angielska herbata, koncert Beatelsów, przybyła nawet sama królowa Elżbieta II. Wszystko opatrzone odrobiną angielskiego humoru sprawiło, że doskonale się bawiliśmy poznając jednocześnie kulturę i zwyczaje angielskie.Po wycieczce sprawdzaliśmysie w łamańcach językowych, co nie było wcale łatwym wyzwaniem. Każda klasa zaprezentowała strojem i drobnym akcentem wylosowany kraj. Zabawa była wyśmienita. Teraz czekamy na fotki Waszych potraw z kuchni europejskiej. Z pewnością dania były wyśmienite…