Humanistyczny, czyli jaki? – najprościej mówiąc dotyczący człowieka, istoty myślącej, twórczej, a zarazem społecznej. Taki właśnie był miniony tydzień w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej. Od wszystkich jego uczestników wymagano kluczowych umiejętności prawdziwego humanisty:  zaangażowania intelektualnego, kreatywności i współdziałania w grupie.

W poniedziałek w ramach Dnia Języka Ojczystego odbyło się spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Krzysztofem Petkiem, a na szkolnym korytarzu pojawiły się zagadki, quizy i memory. We wtorek Dniu Młodego Czytelnika zorganizowano „Spotkanie z lekturą”, na którym prezentowano uczniom klas młodszych fragmenty „Alicji w Krainie Czarów”. Nie zabrakło też poczęstunku u Królowej Kier i wróżb Pana Gąsienicy. W Dniu Historycznym przeprowadzono zabawę edukacyjno-integracyjną pod hasłem „Poczęstuj się ciekawostką historyczną”. Tydzień Humanistyczny podsumowano krótkim apelem z dyplomami i nagrodami. Hip hip Human!