22 lutego 2023 uczniowie klasy 2a, 2b ,8b oraz przedstawicielka klasy 1 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych Majsterkowo w Castoramie w Skierniewicach. Tym razem, ku uciesze wszystkich, mieliśmy za zadanie wykonać ekologiczne zabawki. Uczniowie otrzymali  indywidualny zestaw drewnianych elementów do stworzenia zabawki – pociągu lub tira.  Następnie montowali i sklejali klocki aż do powstania gotowej ciuchci z wagonikiem lub tira. Jak zawsze nasi uczniowie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem, starannością i kreatywnością. Dlatego powstały przepiękne prace. Warta podkreślenia jest integracja uczniów z edukacji wczesnoszkolnej z uczniami klasy 8, którzy chętnie pomagali młodszym. Każdy z uczestników oprócz wykonanej zabawki otrzymał zestaw gadżetów: drewnianą grę „Kółko – krzyżyk” oraz książeczki „Mała księga Majsterkowicza”. Pani prowadząca wręczyła dla szkoły dyplom uczestnictwa w warsztatach.

Bardzo dziękujemy Castoramie za przygotowanie tak interesujących warsztatów i za prezenty!

Następnie udaliśmy się na posiłek do pobliskiego McDonald’s.