POKAŻĘ WAM, ŻE MATEMATYKA JEST POTRZEBNA!!!

Zakończyliśmy pierwszy etap programu grantowego mPotęga.Uczniowie klas 7-8 przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek warsztaty „Dlaczego warto oszczędzać?” Uczestnicy warsztatów uświadomili sobie, że warto oszczędzać i że wcale nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Uczniowie dowiedzieli się, że oszczędzanie pieniędzy to m.in. wyznaczenie sobie celu na który przeznaczą oszczędności.

Dobrym sposobem na oszczędzanie pieniędzy jest szukanie oszczędności np. wyłączanie światła, korzystanie z energooszczędnych żarówek, zmniejszenie zużycia wody, a także zakręcanie kranu podczas mycia zębów. Oszczędzanie wody czy prądu to nie tylko dodatkowe pieniądze ale także dbałość o środowisko, w którym żyjemy. Oszczędzać można również na przyjemnościach.  Nim wydasz pieniądze na daną rzecz zastanów się nad tym, czy na pewno jej potrzebujesz. Następnie uczniowie zagrali w grę planszową przygotowaną przez starsze koleżanki i kolegów. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał skarbonkę, aby rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem.