Podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Od 2002 roku na całym świecie październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Akcja ma na celu promowanie bibliotek szkolnych, wspieranie czytelnictwa oraz rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej. Z tej okazji uczniowie młodszych klas uczestniczyli w tematycznych lekcjach bibliotecznych, a pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników. Odbyły się także konkursy: dla klas I-III i oddziału przedszkolnego-na pracę plastyczną, prezentującą „Moją wymarzoną bibliotekę”, dla klas IV-VIII – na „Minecraftową bibliotekę”, czyli swój projekt biblioteki stworzony w świecie gry Minecraft oraz konkurs na „Żywą okładkę”. Wyniki konkursów:

„Moja wymarzona biblioteka” – I miejsce – Natalia Domiza, kl. I

„Żywa okładka” – wyróżnienia: – Michalina Kumosińska, kl. IV

– Izabela Młynarska, kl. VII

– Jakub Domiza, kl. VI

„Minecraftowa biblioteka” – I miejsce – Adam Mierzejewski, kl. V

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy konkursów- także nagrody książkowe.