Dnia 07-11-2022 w Szkole Podstawowej w Mokrej Lewej miało miejsce podsumowanie Gminnego Konkursu Plastyczno-Ekologicznego pn. „Pomóż sobie i ziemi – segregacja wiele zmieni”. Dwoje naszych uczniów zajęło znaczące miejsca: Jakub Domiza – miejsce I, Julia Sobczak – miejsce III. Miejsce II zajęła natomiast uczennica Szkoły Podstawowej w Dębowej Górze.
Przy okazji rozstrzygnięcia konkursu uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości apel pod hasłem „Żyj ekologicznie!’. Młodzi artyści zaprezentowali się w scenkach teatralnych i piosenkach. Poruszyli trudne tematy związane z zanieczyszczeniem wody, gleby i powietrza, wykazali również wpływ tych zjawisk na zdrowie i życie człowieka. Uczestnicy debaty „Sprawa dla ekologa” przybliżyli natomiast tematy dotyczące odpadów, segregacji śmieci i ochrony środowiska. Cały apel zakończył się wymownym przesłaniem:
„Chcesz być modny, bądź ekologiczny!