Wchodzimy w maj, miesiąc książki i biblioteki, z wielkim czytelniczym przytupem, bowiem 4 maja czytelnicy biblioteki szkolnej wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Jagodą Michalak, autorką książki pt. „Wyspy Koralowe” i współautorką podręcznika do nauki języka polskiego . Zaproszony gość przedstawił nam cenne okazy książkowe ze swojej kolekcji, od tej najmniejszej-kieszonkowej książeczki, przez wielki formatem i rozmiarem zbiór o Michale Aniele, aż po te najstarsze książki, związane z jakąś historią lub będące pamiątką. Pani Jagoda opowiadała o swojej literackiej pasji, o inspiracjach do tworzenia, z radością wysłuchała także wypowiedzi dzieci i uczniów na temat ich preferencji czytelniczych. Nie zabrakło oryginalnych dedykacji i autografów w zakupionych książkach autorstwa pani Jagody. Gorąco dziękujemy za to niezwykłe spotkanie obfitujące w cudowne wydarzenia dla starszych i młodszych!