Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w szkole odbył się niekonwencjonalny pokaz mody. Dzieci prezentowały stroje, które powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza, bąbelkowa, płyty cd, nakrętki, trytytki itp. Uczniowie zaprezentowali stroje, które wyróżniały się oryginalnością i pomysłowością. Modelki i modele prezentowali swoje stroje przy dźwiękach muzyki, czując się jak na prawdziwym wybiegu. Na pokazie można było zobaczyć strój ekologiczny rycerski, wieczorowo-wizytowy, balowy, kowbojski, bajkowy, itp. Ciekawymi dodatkami były nakrycia głowy i biżuteria z surowców wtórnych. To była świetna zabawa!
Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu ,,Eko-zabawka”. 1 miejsce zdobył: Jakub Domiza z kl. 5a, 2 miejsce zajęła: Lena Świderek z kl. 6a, 3 miejsce zajął: Fabian Borkowski z kl. 5a. Wszystkie prace były cudne! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział 😊