23 lutego 2023r. odbyła się wycieczka do Pizzerii „Atmosfera” w Skierniewicach, w której uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy 1. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Mokrej Lewej wzięli udział w warsztatach z robienia pizzy. Dzieci poznały od podstaw pracę pizzermana oraz mogły przygotować własną kompozycję poprzez układanie na cieście wybranych przez siebie składników. Następnie zroione pizze trafiły do pieca, później na talerz i uczniowie skosztowali swoich wyrobów. Zaangażowanie dzieci było równie ogromne, jak ich apetyt. Wizyta w pizzerii była okazją do rozwijania swojej sprawności manualnej, kreatywności oraz poszerzenia wiedzy na temat kuchni włoskiej.