1. W tym roku przypada 231 rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Uroczysty apel z okazji rocznicy utworzenia konstytucji 3 maja rozpoczęliśmy od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły, odśpiewania hymnu państwowego i  zabrania  głosu przez pana dyrektora Konrada Prokopczyka. Na szczególną uwagę zasługuje wspólne wykonanie,  po raz pierwszy, hymnu szkoły pt.  „My, dzieci Korczaka”.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z klas V, VI, VIIa, VIIb i VIII. Dzieci przybliżyły zebranym atmosferę Warszawy w roku 1791 roku oraz twórców konstytucji 3 maja, m.in. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego czy Hugona Kołłątaja. Uczniowie recytowali wiersze- „Tu wszędzie Polska”, „Trzeci maj”, „Flaga” oraz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”,  i śpiewali piosenki, m. in. „Witaj, majowa jutrzenko” oraz „Taki kraj”. Obejrzeliśmy film pt. „Historia prosto z zamku”.

Oprawą tej uroczystości była również piękna dekoracja.