14 listopada świętowaliśmy Dzień Czystego Powietrza. Była to doskonała okazja, by przemyśleć, co jeszcze każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza. W ramach wydarzenia uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki. Starsze klasy wykonały plakaty. Nasza  szkoła bierze udział w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) realizowanym przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. W ramach projektu ESA w naszej szkole zainstalowane są mierniki jakości powietrza. Dane prezentowane są na ekranach informacyjnych. Na budynku szkoły  zainstalowane są wyświetlacze LED podające aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły. Dzięki temu każda osoba, która przechodzi czy przejeżdża obok szkoły widzi, jaki jest aktualny stan powietrza.